Domowe ładowarki do samochodów elektrycznych

Domowe ładowarki do samochodów elektrycznych to praktyczne, funkcjonalne i wygodne wyposażenie, w które powinien zaopatrzyć się każdy właściciel auta zasilanego w taki sposób. Urządzenia te przeznaczone są do użytku w domu, dzięki czemu niwelują konieczność oczekiwania na wolne stanowisko przy publicznej stacji ładowania. Ładowarki te znane są również jako Wallbox czy Homebox, a ich montaż najczęściej odbywa się na ścianie. Wiele nowoczesnych modeli domowych oferuje EV +.

Czym charakteryzują się domowe ładowarki do samochodów elektrycznych?

Domowe ładowarki do samochodów elektrycznych znacząco różnią się od modeli przenośnych, ponieważ mają budowę stacjonarną i nie są mobilne. Posiadają jednak wiele zalet, w tym najwyższej jakość elektronikę oraz wiele przydatnych funkcji. Stacje ładowania mogą być używane w warunkach domowych, centrach handlowych, restauracjach, hotelach, garażach czy na parkingach. W zależności od modelu urządzenie dysponuje różnymi usprawnieniami – np. zintegrowanym układem klimatyzacji, systemem identyfikacji dla małej sieci lokalnej czy funkcji integracji z istniejącą siecią ładowania za pomocą Wi-Fi, modułu 3G czy kabla Ethernet.

Moc ładowania

Oferowane przez nas domowe stacje ładowania mogą mieć różną moc. Modele stacjonarne 22 kW są w stanie w pełni naładować baterię pojazdu w ciągu kilku godzin. Odbywa się to poprzez zweryfikowanie stanu akumulatora, a następnie dostosowanie mocy dostarczania energii do aktualnych potrzeb. Urządzenia te mogą bezpiecznie ładować pojazd, zapewniając przy tym optymalne warunki dla samej baterii. Ładowanie z maksymalną mocą nie zawsze jest jednak możliwe. Jeżeli budynek nie ma dostatecznie wysokiej mocy przyłączeniowej, stacja będzie działała z niższą mocą – np. ograniczoną do kilku kW.

Rodzaj gniazda

Domowe stacje ładowania różnią się również rodzajem gniazda. Najczęściej urządzenia te dysponują gniazdem typu 2, czyli wariantem najbardziej uniwersalnym. Taka stacja może dostarczać energię do samochodów elektrycznych wielu popularnych marek, które spotykane są w krajach europejskich. Zastosowanie urządzenia wymaga wówczas jedynie posiadania właściwego kabla. Oferowane przez nas stacje ładowania stanowią bardzo dobrą alternatywą dla dużych stacji dokujących, które mimo zapewnienia dużej mocy są bardzo często zajmowane przez inne pojazdy. Nie bez znaczenia pozostaje znacznie wyższy koszt ładowania niż w przypadku korzystania z modelu domowego.

Filtruj
Aktualizuję…
  • Brak produktów w koszyku.