Przenośne ładowarki do samochodu elektrycznego

Przenośne ładowarki do samochodów elektrycznych zyskują coraz większą popularność. Ze względu na ich mobilność nadają się do użytku domowego i niwelują konieczność oczekiwania na wolne stanowisko publicznej stacji. Stanowią bardzo dobre uzupełnienie wyposażenia dla każdego posiadacza elektrycznego auta, ponieważ niwelują różne niedogodności związane z użytkowaniem stacji ładowania. Wiele produktów z tej kategorii znajdziesz w naszym sklepie EV +.

Jak wybrać przenośne ładowarki do samochodu elektrycznego?

Przenośne ładowarki do samochodu elektrycznego najczęściej zasilane są napięciem 230 V, co pozwala na ich podłączanie do praktycznie dowolnego gniazdka elektrycznego z uziemieniem. Duża uniwersalność i niewielkie wymiary tych urządzeń sprawiają, że bardzo dobrze sprawdzają się one w roli podręcznego źródła zasilania. Taką ładowarkę można łatwo przewozić w schowku lub bagażniku auta, a w razie potrzeby szybko podłączyć do zewnętrznego gniazdka i uzupełnić prąd. Wybierając tego rodzaju sprzęt, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów.

Moc ładowania

Mobilna ładowarka do auta elektrycznego może mieć różną moc ładowania. W zależności od modelu wartość tego parametru wynosi średnio 2-3,5 kW. Ładowarki przenośne o takiej mocy polecane są zwłaszcza właścicielom samochodów hybrydowych PHEV, ponieważ pojazdy te charakteryzują się niewielkimi akumulatorami montowanymi fabrycznie. Dysponując baterią o średniej mocy 11 kW, energię za pomocą mobilnego urządzenia można uzupełniać praktycznie codziennie. Jednorazowe ładowanie z powodzeniem wystarczy na nawet kilka krótszych tras. Jeżeli samochód elektryczny wyposażony jest w bardzo duży i pojemny akumulator, rozwiązaniem bardziej optymalnym będzie wybór ładowarki zasilanej trójfazowo.

Zalety ładowania mobilnego

Mobilne ładowarki są w stanie uzupełniać niedobory energii w niemal dowolnym momencie, ponieważ jedynym warunkiem ich działania jest podłączenie do standardowego gniazdka. Posiadacze elektrycznych samochodów najczęściej korzystają z wersji mobilnych w garażu, jednak można je z powodzeniem stosować również w trasie. Rozładowanie się akumulatora podczas podróży jest bardzo kłopotliwe ze względu na ograniczony dostęp do publicznych stacji ładowania. Niemałą zaletą przenośnych ładowarek są niewielkie rozmiary, pozwalające na wygodne transportowanie. Zapraszamy do zapoznania się z produktami dostępnymi w naszym asortymencie.

Filtruj
Aktualizuję…
  • Brak produktów w koszyku.