Adaptery do ładowania samochodów elektrycznych

Adaptery do ładowania samochodów elektrycznych to specjalne przejściówki, które pozwalają na podłączenie auta do stacji ładowania oraz zasilenie go w dowolnym miejscu. Za ich pomocą można bowiem zmienić rodzaj wtyczki kompatybilnej z wybraną stacją ładowania, zyskując dostęp do energii niezależnie od rodzaju posiadanego kabla, typu gniazda pojazdu czy dostępnego źródła zasilania. Wiele takich adapterów oferujemy w naszym sklepie internetowym EV +.

Dlaczego warto posiadać adaptery do ładowania samochodów elektrycznych?

Adaptery do ładowania samochodów elektrycznych są bardzo praktyczne, ponieważ niwelują problemy związane z dostarczeniem prądu do pojazdu. Przydają się wówczas, gdy stacja ładowania lub inne dostępne źródło zasilania ma niepasującą wtyczkę, lub gniazdo. W takim przypadku wystarczy podłączyć przejściówkę, aby uzyskać prawidłowy rodzaj końcówki zasilającej i bez problemu naładować samochód elektryczny do pełna.

Zastosowanie

Stacje ładowania aut elektrycznych dysponują uniwersalnymi gniazdami typu 2 bądź też stałym kablem zakończonym określonym standardem wtyczki. Pierwszy wariant pozwala na dostarczenie energii do dowolnego samochodu, przy użyciu osobnego kabla – typ 2 dla typu 2 lub typ 2 na typ 1. Drugi wariant posiada natomiast pewne ograniczenia sprzętowe, które można wyeliminować właśnie poprzez zastosowanie adaptera. Większość pojazdów elektrycznych dostępnych na europejskim rynku dysponuje gniazdem ładowania typu 2. Wiele samochodów musi być jednak ładowana złączem typu 1, w tym m.in. Mitsubishi Outlander PHEV, Fiat 500e czy Nissan Leaf I generacji. Przejściówka przyda się zawsze wtedy, gdy stacja ładowania posiada kabel z wtyczką w standardzie innym niż gniazdo ładowania pojazdu.

Zalety i korzyści

Oferowane przez nas adaptery to wysokiej jakości produkty, które są jednocześnie bardzo proste w użyciu. Ich zaletą są też niewielkie rozmiary, pozwalające na wygodne wożenie w bagażniku, schowku, siatce z tyłu fotela lub innych miejscach w samochodzie. Poszczególne adaptery mogą być przystosowane do użytku z myślą o konkretnych modelach aut elektrycznych, a także są w pełni kompatybilne z publicznymi i prywatnymi stacjami ładowania. Konstrukcja tych przejściówek jest ergonomiczna, co przekłada się na prostotę podłączania. Kabel każdego adaptera wykonany jest z elastycznego materiału, a także posiada wysoki stopień szczelności i jest odporny na uderzenia, ścieranie czy wysokie ciśnienie.

Filtruj
Aktualizuję…
  • Brak produktów w koszyku.