Stacje ładowania samochodów elektrycznych

Stacje ładowania samochodów elektrycznych należą do bardzo specyficznej grupy produktów. Urządzenia te mogą posłużyć zarówno do użytku indywidualnego w domu, jak i komercyjnego w miejscach publicznych. Cechują się one szerokim zakresem funkcji oraz dużą mocą ładowania. Kompleksową ofertę stacji ładowania posiada nasz sklep internetowy EV +.

Czym wyróżniają się stacje ładowania samochodów elektrycznych?

Stacje ładowania samochodów elektrycznych to urządzenia wyjątkowo nowoczesne, które występują w licznych wariantach. Poszczególne modele różnią się specyfikacją, parametrami, wymiarami, kształtem, materiałem wykonania czy zabezpieczeniami. Stacje te mają postać odpowiednio przygotowanych stanowisk, wyposażonych w specjalnie zaprojektowane ładowarki zasilane prądem. Aby naładować baterię samochodu elektrycznego, wystarczy podłączyć ją do urządzenia i zgromadzić energię.

Kluczowe parametry

Ładowanie samochodu elektrycznego może się odbywać zarówno prądem przemiennym AC, jak i stałym DC. W pierwszym przypadku czas dostarczania niezbędnej energii zależy od źródła prądu oraz specyfikacji samego pojazdu. Maksymalna moc ładowania jest bowiem uzależniona od przetwornicy samochodu, która odpowiada za przekształcenie prądu przemiennego w stały oraz przekazanie go baterii. Stacje takie występują w wersjach 1-fazowych i 3-fazowych z różnym natężeniem prądu, zależnie od dostarczanego źródła zasilania. Wybór konkretnego modelu powinien być dopasowany do parametrów auta, włącznie z pojemnością akumulatorów.

Funkcje

Stacje ładowania najczęściej wyposażane są w specjalne gniazdo, pozwalające na podłączenie kabla. Niektóre modele mogą też posiadać przewód zainstalowany na stałe, jednak mogą one wówczas ładować jedynie auta dysponujące kompatybilną wtyczką. W pierwszym przypadku energię uzupełnić można dla praktycznie każdego samochodu, pod warunkiem posiadania dedykowanego kabla lub specjalnego adaptera. Takie rozwiązanie jest bardzo uniwersalne, a przy tym ułatwia obsługę wielu aut na jednej stacji. Obecnie standardem dla samochodów europejskich jest złącze typu 2, natomiast złącze typu 1 obowiązuje w przypadku pojazdów amerykańskich, koreańskich czy japońskich. Stacje ładowania mogą też posiadać dodatkowe funkcje komunikacyjne i konfiguracyjne, np. obsługę przez Wi-Fi i Bluetooth, zintegrowany licznik energii czy wbudowany układ klimatyzacji. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami dostępnymi w tej kategorii.

Filtruj
Aktualizuję…
  • Brak produktów w koszyku.