Stacje ładowania samochodów elektrycznych

Stacje ładowania samochodów elektrycznych należą do bardzo specyficznej grupy produktów. Urządzenia te mogą posłużyć zarówno do użytku indywidualnego w domu, jak i komercyjnego w miejscach publicznych. Cechują się one szerokim zakresem funkcji oraz dużą mocą ładowania. Kompleksową ofertę stacji ładowania posiada nasz sklep internetowy EV Charge Plus.

Czym wyróżniają się stacje ładowania samochodów elektrycznych?

Stacje ładowania samochodów elektrycznych to urządzenia wyjątkowo nowoczesne, które występują w licznych wariantach. Poszczególne modele różnią się specyfikacją, parametrami, wymiarami, kształtem, materiałem wykonania czy zabezpieczeniami. Stacje te mają postać odpowiednio przygotowanych stanowisk, wyposażonych w specjalnie zaprojektowane ładowarki zasilane prądem. Aby naładować baterię samochodu elektrycznego, wystarczy podłączyć ją do urządzenia i zgromadzić energię.

Kluczowe parametry

Ładowanie samochodu elektrycznego może się odbywać zarówno prądem przemiennym AC, jak i stałym DC. W pierwszym przypadku czas dostarczania niezbędnej energii zależy od źródła prądu oraz specyfikacji samego pojazdu. Maksymalna moc ładowania jest bowiem uzależniona od przetwornicy samochodu, która odpowiada za przekształcenie prądu przemiennego w stały oraz przekazanie go baterii. Stacje takie występują w wersjach 1-fazowych i 3-fazowych z różnym natężeniem prądu, zależnie od dostarczanego źródła zasilania. Wybór konkretnego modelu powinien być dopasowany do parametrów auta, włącznie z pojemnością akumulatorów.

Funkcje

Stacje ładowania najczęściej wyposażane są w specjalne gniazdo, pozwalające na podłączenie kabla. Niektóre modele mogą też posiadać przewód zainstalowany na stałe, jednak mogą one wówczas ładować jedynie auta dysponujące kompatybilną wtyczką. W pierwszym przypadku energię uzupełnić można dla praktycznie każdego samochodu, pod warunkiem posiadania dedykowanego kabla lub specjalnego adaptera. Takie rozwiązanie jest bardzo uniwersalne, a przy tym ułatwia obsługę wielu aut na jednej stacji. Obecnie standardem dla samochodów europejskich jest złącze typu 2, natomiast złącze typu 1 obowiązuje w przypadku pojazdów amerykańskich, koreańskich czy japońskich. Stacje ładowania mogą też posiadać dodatkowe funkcje komunikacyjne i konfiguracyjne, np. obsługę przez Wi-Fi i Bluetooth, zintegrowany licznik energii czy wbudowany układ klimatyzacji. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami dostępnymi w tej kategorii.

Filtruj
Aktualizuję…
  • Brak produktów w koszyku.